Toidu valmistamine võib näida vahepeal tüütu kohustusena, eriti kui on kiire ja pole aega väga poes käia või midagi ette valmistada. Selle vastu aitavad mõned soovitused ja strateegiad, mis on allpool toodud. Kui soovid toiduvalmistamises muudatusi teha, siis peaks korraga tegema 1-2 väikest muudatust.
Järgnevalt siis mõned nipid, mis võivad sind kiirel ajal aidata:
1. Leia inspiratsiooni! Sotsiaalmeedia on täis kontosid, kus õpetatakse lihtsalt ja kiirelt toitu valmistama. Lisaks retseptidele võib seal tulla ka motivatsioon.
2. Salvesta kõik retseptid, mis on kiired, lihtsad ja sinu lemmikud märkmikusse, telefoni või kus iganes sul mugav on. Lemmiktoite võid alati valmistada topelt koguse, eriti neid, mida on lihtne külmutada.
3. Tuleks korrastada oma külmkappi ja kappi ning hoida seal toiduaineid, millest on lihtne midagi kiiresti valmistada, nt oliiviõli, erinevad (täistera)pastad, riis, tatar, tuunikala-, tomati- jm konservid, pähklid/seemned, erinevad vürtsid. Kui on väga kiire, siis saab nendest kiiresti täiesti arvestatava roa kokata, ilma et peaks energiast tühjaks jooksma.
4. Tasub osta erineva suurusega külmikukarpe ja sinna toite valmis lõikuda ja keeta. See säästab toiduvalmistamisel märkimisväärselt aega.
5. Poes tuleks kasutada ostunimekirja. Saab kasutada ka vastavat rakendust. Kindlasti ei tasu minna poodi tühja kõhuga.
6. Kui see tundub vajalik, võib toiduaineid osta ka hulgi. See on siiski kahe otsaga – võib olla küll odavam, kuid samas peab ostetud toidud ka siiski teatud aja vältel ära tarbima.
7. Võimalusel telli toidukaubad e-poest.
8. Tee rohkem toitu ja säilita. Vajadusel ka külmuta.
9. Külmutatud köögiviljad ja puuviljad on hea sügavkülmas käepärast hoida. Neist on hea valmistada suppe, wokke, pajaroogasid ja smuutisid ja palju muud.
10. Võid proovida teha mitut asja korraga. Näiteks samal ajal kui supp keeb, keedad valmis ka riisi järgmiseks päevaks.
Mõnusat katsetamist! 😊