Minust

Hei! Minu nimi on Ly

Minu suureks kireks on kõik, mis puudutab toitumist ja treeninguid. 

Olen suure osa elust teinud sporti. Hetkel treenin samuti aktiivselt ja osalen erinevatel rahvaspordiüritustel. Väga meeldib ka mägedes käia ja praeguse seisuga on alistatud kõrgus 5416 m. 

Toitumise teema juurde jõudsin umbes 6-7 aastat tagasi ise sporti tehes ja võisteldes. Sellel perioodil hakkasin mõistma, et sellel kuidas ma ennast treeningul või võistlusel tunnen on oluline seos toitumisega. Soovides uusi teadmisi selles valdkonnas saada otsustasin õppida tervisejuhiks toitumisnõustamise suunal. Lõpetasin Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži 2022.a kevadel. Kaitstud lõputöös analüüsisin Eesti U23 koondise jalgrattasportlaste toitumist.

Peale seda olen sporditoitumise valdkonnas ennast täiendanud erinevatel kursustel nii Eestis kui ka nt Mysportsience Academy`s. Olen ühenduse International Society of Sports Nutrition liige.

Hästi planeeritud ja tasakaalustatud toitumine aitab kaasa nii sportlikule sooritusele kui ka kiiremale taastumisele, kuid see potentsiaal on harrastussportlastel tihti suures osas kasutamata. Mina usun, et kui midagi saab paremaks muuta, siis tuleks seda ilmtingimata teha! Seega soovingi sporti tegevaid inimesi nende teekonnal aidata, pakkudes teadmisi ja vajalikku tuge.

Söö targalt, treeni tugevalt! 🙂

Millest ma oma töös lähtun?